Marek Čižmár - Nadácia ADELI

Marek Čižmár

Náš synček Marek nemá ani tri rôčky. Do novembra 2015 bol zdravý, veselý chlapček. Svojou detskou zvedavosťou a nevedomosťou pohltal magnetické guličky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu. 1. decembra 2015 bol v nemocnici monitorovaný pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG a tým sa to všetko začalo. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala 18 minút, všetko skomplikovala a poškodila vnútorne orgány. Operácia na KPAIM v Košiciach trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guličiek, došlo k resekcii tenkého črieva. Zotrval v umelom spánku, bol na pľúcnej ventilácii a pre silne poškodenie pusinky došlo k tracheostomii, ktorú 5.2.2016 sa pokúsili odstrániť a Marek to perfektne zvládol. Počas hospitalizácie absolvoval neurologické vyšetrenie so záverom Difúzne hypoxicko ischemické poškodenie CSN po KPCR. Odporúčali nám oxygenoterapiu, ktorú absolvujeme. Marek už dýcha sám, sedí s oporou, nerozpráva, neotáča sa, papka nazogastrickou sondou do žalúdka a popri sonde sa učí lyžičkou. Po štyroch mesiacov hospitalizácie nastal deň, keď nás konečne pustili domov, po prepustení stále absolvujeme hyperbaricku oxygenoterapiu a rehabilitácie v nemocnici terapeutmi. Marekov zdravotný stav si vyžaduje denne 24-hodinovú starostlivosť. Absolvovali sme liečbu v rehabilitačnom centre ADELI, kde by sme sa ešte veľmi radi vrátili, je to pre nás finančne náročná liečba, veríme že sa nám podarí získať potrebné financie a Marek sa opäť na nožičky postaví, veľmi si to želáme. Veríme, že tam je stále šanca, je veľký bojovník. Ďakujeme všetkým za POMOC!

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

 

Poplatky služby CardPay

 

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay.Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.V mene pacientov ďakujeme!