Martin Hlavatý

Pomoc potrebujú
  /  13. Decembra 2018

Môj syn Martin má od narodenia detskú mozgovú obrnu. Najviac je poškodené motorické centrum mozgu. Výsledkom je život na vozíku a veľa obmedzení v každodennom živote. Jeho stav vyžaduje kvalitnú rehabilitačnú liečbu. Väčšina rodičov detí s touto diagnózou vynakladá po mnoho rokov obrovské úsilie postaviť ich na nohy a dosiahnuť akú-takú samostatnosť. V posledných rokoch je pre mnohých pacientov novou nádejou špičkové rehabilitačné centrum ADELI v Piešťanoch, v ktorom môžu pacienti využívať ojedinelú terapeutickú metódu a cvičenie v ADELI obleku. Hoci je táto liečba komplexná a individuálne prispôsobená pacientovi, zdravotná poisťovňa ju neprepláca. Pacient si ju hradí v plnej výške. Úspech tejto terapie spočíva aj v opakovaní 1-2 krát ročne, aby si mozog zafixoval tie správne pohybové vzorce, ktoré pri cvičení nadobudne.

Vďaka ochote dobrých ľudí, ktorí pomohli môjmu synovi, mohol aj on absolvovať v ADELI už niekoľko rehabilitačných pobytov. Každý pobyt ho posunul o krok vpred. Je vidieť u neho celkové zlepšenie motorických funkcií, zlepšenie svalového tonusu a zväčšenie aktívnych a pasívnych pohybov v kĺboch. Aj tento rok by sme chceli zopakovať liečbu v ADELI, ak sa nám podarí získať potrebné finančné prostriedky. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú Martinovi pomôcť a prispieť na jeho liečbu.

Mama Zdenka a syn Martin

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!