Gabriel Rošák

Pomoc potrebujú
  /  14. Júna 2019

Volám sa Gabriel Rošák mám 26 rokov a pochádzam z Michaloviec. Každý človek má svoj životný príbeh a ja nie som výnimkou. Príbehy sú rôzne, niektoré horšie iné zase lepšie a niektoré majú aj šťastný koniec a to hlavne vtedy, keď má človek chuť bojovať a nechce sa vzdať svojho vytúženého cieľa.

No občas sa stane, že aj napriek tomu, že pre tento cieľ vynaložíme všetky fyzické aj psychické sily, nie vždy sa nám podarí dosiahnuť ho bez pomoci iných. Práve preto sa obraciam na rôzne organizácie a nadácie, lebo sa nevzdávam a chcem dosiahnuť svoj cieľ: postaviť sa opäť na nohy“.

Neprešiel ešte ani rok od udalosti, ktorá zmenila celý môj život o 180 stupňov. Verte mi, ak by mi bol niekto pred rokom povedal, že môj život sa môže zmeniť zo sekundy na sekundu, tak by som neuveril. Dňa 2. júna 2018 mi iba pár sekúnd stačilo na to, aby ma zmenili z mladého, zdravého a samostatného muža, ktorý sa venoval športu, turistike a práci na muža, ktorý je pripútaný na invalidný vozík a odkázaný na pomoc iných. No aj napriek tomu som vďačný, že som prežil. Nie každý dostane druhú šancu na život a tá nešťastná autonehoda mi bude spomienkou a výstrahou do budúcnosti. Keď človek príde o svoje zdravie, ktoré veľakrát kým ho má považuje za samozrejmosť, až vtedy úplne pochopí zmysel známej vety, ktorá hovorí: „Zdravý človek má milión želaní, chorý iba jedno – byť zdravý. Až vtedy si človek uvedomí, aký vzácny je preňho jeho život a zdravie, naučí sa opäť tešiť z maličkostí a je vďačný za každý ďalší deň.

Po autonehode som bol hospitalizovaný 9 týždňov v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, kde som podstúpil operáciu chrbtice po mnohopočetných zlomeninách v oblasti hrudníka. Moja diagnóza znela: lézia miechy a paraplégia. Ďalších 9 týždňov som strávil v Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej.

V apríli tohto roku som absolvoval rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Centre. Po 2 týždňoch intenzívnej rehabilitácie som pocítil zmenu. Aj keď bola vzhľadom na môj zdravotný stav možno nepatrná, ale určitý pokrok nastal. Som veľmi vďačný za tento pobyt a nabilo ma to pozitívnou energiou.

O finančný príspevok žiadam hlavne z dôvodu, že na rehabilitácie aké sú v ADELI alebo v iných špecializovaných zariadeniach si doma nedokážem vytvoriť vhodné podmienky, aj napriek tomu, že takmer každý deň podstupujem cvičenie s fyzioterapeutom. Moja finančná situácia je v súčasnej dobe veľmi nepriaznivá, nakoľko žijem sám so svojou starou mamou a som ešte stále práceneschopný. Liečbu si hradím zo svojich zdrojov, čo nepostačuje na pokrytie všetkých výdavkov. Preto by som Vás chcel požiadať o akýkoľvek finančný príspevok na moju ďalšiu liečbu.

Ďakujem všetkým, ktorých oslovil môj príbeh.
Gabriel Rošák

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!