Lenka Bílá

Pomoc potrebujú
  /  25. Marca 2019

Neurorehabilitáciu v ADELI Medical Center okúsila Lenka prvýkrát pred Vianocami 2018 v rámci projektu Nadácie ADELI pre ľudí z ústavnej starostlivosti. Lenka sa pohybuje pomocou štvorbodových barličiek. Je trochu ostýchavá, kým sa rozrozpráva. Má veľa kamarátov na sociálnych sieťach. Počas svojho pobytu sa vzorne pomáhala starať o ostatných hostí z domovov sociálnych služieb, ktorí boli úplne nesamostatní. Okrem toho, že pomohla opatrovateľskému tímu ADELI, preukázala sama výborné schopnosti, vhodné na ošetrovateľku. A vie výborne objednávať kakao!

“Volám sa Lenka Bílá, mám 27 rokov a detskú mozgovú obrnu. Narodila som sa v septembri 1991, predčasne. Bývam v dedine Solčany, ale od 7 rokov navštevujem celoročne DSS Hrabiny, Nová Baňa.

Moje záľuby: hrám boccu za školu, rada som tancovala na invalidnom vozíku. Hovorím v minulosti, lebo sa to už v našej škole nekoná. Ďalej rada vymaľovávam omaľovánky, rada trávim čas na počítači a sociálnych sieťach, skypujem a pozerám youtube. Pokiaľ sa nám dá, rada chodím s rodičmi na prechádzky a ešte radšej do veľkých obchodov.

V ADELI mi pomohli ponaťahovať moje stuhnuté ruky, nohy, aj chrbát. Naučili ma, ako mám cvičiť. Po rehabilitáciách v ADELI sa mi ľahšie chodilo, ľahsie som vstávala z postele a nepobolieval ma chrbát.  

Mojim snom je, aby som niekedy dokázala sama chodiť a nebola odkázaná na pomoc iných.

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!