Mária Sliviaková

Pomoc potrebujú
  /  25. Júla 2019

Volám sa Mária Sliviaková, mám 33 rokov a môj život sa skomplikoval v nedeľu 24. februára 2019. Večer mi prišlo zle – dostala som cievnu mozgovú príhodu.

Hoci som chodila na vyšetrenie k lekárom, že ma bolieva hlava a píska mi v ušiach, očividne mi stanovili zlú diagnózu. Dovtedy som sa tešila zo života a bola som plná energie, pracovala som. Manžel ma zachránil a zavolal včas záchrannú službu, napriek tomu som bola v ohrození života niekoľko týždňov. Lekárske prognózy neboli optimistické, keďže som bola diagnostikovaná so vzácnym stavom locked-in synodrómom, čiže syndróm uzamknutia. Znamená to, že moje telo sa natoľko uzavrelo, že som bola na začiatku schopná hýbať len viečkami.

Nasledoval 4-mesačný pobyt v nemocnici, z toho dva týždne na ARE, s neistým koncom. Bola som odkázaná na neustálu pomoc druhých. Ale zabojovala som, a tak som tu a dnes dokonca môžem napísať tento text. Podarilo sa mi rozhýbať pravú časť tela a bojujem ďalej. Túžim sa postaviť na vlastné nohy. Ide to dobre, stále robím pokroky, čo môže potvrdiť aj moja fyzioterapeutka a manžel. Chcem sa vrátiť k obľúbenému pečeniu z kváskov, čítať knihy, pomáhať ľuďom, tak ako kedysi.

Chystám sa rehabilitovať v súkromnom centre v Piešťanoch a taktiež v NRC Kováčovej. A pravdepodobne budem potrebovať prístup odborníkov v rehabilitačných centrách viackrát. Lenže rehabilitačná liečba si vyžaduje nielen veľa mojej sily, ale aj financií, keďže žiadna z poisťovní výdavky v súkromných zariadeniach nepokrýva.

Chcela by som Vás preto poprosiť o príspevok na moju rehabilitačnú liečbu. Verím, že sú na svete ešte dobrí ľudia, ktorí pomôžu. Ďakujem veľmi pekne, Majka.

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!