Maximilián Kolesár

Volám sa Maxík Kolesár. Mám 4 roky a už nejaký ten rôčik diagnostikovanú DMO. Mňa však tieto tri písmenká neodrádzajú na aktívnom detskom živote a snažím sa rodičov zamestnať všetkými možnými spôsobmi, hoci ma neposlúchajú ani moje nožičky a ani ľavá ručička.

Jazýček sa mi ešte nerozviazal, tak sa snažím komunikovať inými spôsobmi. Svoje túžby, potreby, želania ukážem prštekom, obrázkom v tablete, prípadne svojimi vlastne vymyslenými znakmi. Stačí so mnou tráviť viac času a “moju reč” si osvojí každý.

Na začiatku môjho života som absolvoval niekoľko vážnych operácií hlavičky. Prekonal som vážny infekt, ktorý som nadobudol po jednej z operácií a bojujem aj s epilepsiou. Občas ma trápi počasie. Maminka mi hovorí, že som presne ako ono – keď je vonku mizerne, mám zlú náladu a som leňoško. Keď svieti slniečko, žiarim aj ja. Veľmi rád sa učím, spoznávam nové veci, milujem hudbu, autá a sledujem F1. Aby som však mohol tieto aktivity aj v budúcnosti lepšie realizovať, musím zatiaľ veľa cvičiť.

Najviac mi pomáhajú rehabilitácie v ADELI Medical Centre. Tu moje telíčko správne uvoľnia a stimulujú všetkými spôsobmi. Snažím sa spolupracovať, veľmi neprotestovať, hoci občas nejakú tú slzičku vyroním. No začínam si uvedomovať, že všetko to snaženie a prekonávanie sa, mi pomáha žiť kvalitnejším životom. Chcem šantiť ako moji rovesníci, pomáhať svojim rodičom a keď vyrastiem, túžim ich ja nosiť na rukách ako oni zatiaľ nosia mňa, hoci už nie som malé bábätko.

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých
finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať
z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay.
Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk.
V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje.
V mene pacientov ďakujeme!