Michal Horvát

Pomoc potrebujú
  /  22. Februára 2019

Náš syn Michal v júli 2017 na dovolenke v Grécku utrpel vážny úraz krčnej chrbtice – zlomené krčné stavce, prerušená miecha a následné ochrnutie celého tela od pliec smerom nadol. Je doživotne pripútaný na lôžko, odkázaný na pomoc a 24 hodinovú starostlivosť, nakoľko sám nedokáže nič urobiť.

Vzhľadom na to, že je pripútaný na lôžko, najviac potrebuje pravidelné cvičenie, aby sa mu neskracovali šľachy a aby postupne sám dokázal zdvihnúť aspoň lyžicu, resp. cvičením mu aspoň čiastočne obnoviť jemnú motoriku.

Naším najväčším želaním je, aby dokázal ovládať elektrický vozík. Snažíme sa mu zabezpečiť cvičenie s rehabilitačnými sestrami 2-3x týždenne. Nie je to ale postačujúce, je to len cvičenie na lôžku. Veľmi by potreboval komplexné intenzívne cvičenie spojené s rehabilitáciami a hyperbarickou komorou.

Náš syn Michal absolvoval už 3-krát rehabilitačný pobyt v ADELI Piešťany a vidieť na ňom evidentné pokroky. Podľa vyjadrení lekárov a odborníkov, frekvencia takýchto rehabilitačných pobytov by mala byť aspoň 4-krát ročne. Nakoľko takýto pobyt je nákladný a my rodičia z nášho príjmu to nedokážeme zaplatiť, už druhý rok sa snažíme vyzbierať od darcov 2% z daní, ktoré by sme chceli použiť na Michalov pobyt v ADELI.

Srdečne ďakujeme všetkým za pomoc Peter a Júlia Sedláčkoví.

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!