Michal Keštefran

Pomoc potrebujú
  /  16. Máj 2019

Obraciam sa na všetkých dobrých ľudí, ktorí chcú a môžu pomôcť!

Volám sa Mária Keštefranová z Popradu. Ako každá matka tešila som sa zo svojho syna Michala, ako sa mu darilo v živote. Pekný, zdravý, statný, mladý vysokoškolsky vzdelaný mladík. Ale pre hrdú matku prišiel zlom práve v čase jeho 30-tych narodenín, kedy mu pri zápale horných dýchacích ciest zrazu, bez akýchkoľvek predchádzajúcich varovných príznakov, diagnostikovali ťažkú chorobu srdiečka. Život mladého človeka bol závislý na čakanie na transplantáciu srdca. Nakoniec Michal prijal ponuku na operáciu umelého podporného srdiečka, tzv. pumpu, čo znamenalo život cez deň na baterky a v noci napojenie na 220 V.

Operácia sa vydarila a úsmev na synovej tvári ma utešoval, aj keď sme vedeli, že je to len dočasné riešenie, ale zlepšilo to kvalitu jeho života. Po mesiaci prišla ďalšia rana. Krvácanie do mozgu. Bolo slabé, ale o týždeň dostal druhú silnú porážku. Zúfalo sme stáli s manželom pri jeho nemocničnej posteli a sledovali boj lekárov o jeho záchranu. Prosili sme Boha, aby ho ešte nechal medzi nami. Previezli sme ho na transplantačné oddelenie do Bratislavy a po čase do nemocnice na Antolskej ulici. Nádej sa nám vrátila, keď povedal prvé slovo, usmial sa a začal reagovať na ľudí.

Rehabilitáciu sme si vybavili v Poprade, aby sme ho mali blízko seba. Po ôsmich týždňoch opustil nemocnicu a náš rodinný život sa musel prispôsobiť ochrnutému synovi, ktorému bolo ťažko rozumieť. Zvrat v živote nastal, keď po chorobe a pod ťarchou týchto udalostí a trápenia nás opustil môj drahý manžel. Bol pre nás citovou oporou. Táto strata poznačila celú rodinu. A tak som zostala na všetko sama, nakoľko ho ešte k tomu opustila manželka. Spolu so zlatou asistentkou Jankou, ktorú si Michal veľmi obľúbil a dcérou Mirkou sme sa museli psychicky pozviechať, nabrať silu aj s pomocou dobrých susedov a ľudí, ktorí nás posilnili dobrým a povzbudivým slovom.

Teraz riešime otázku transplantácie srdiečka. Táto dočasná pumpa implantovaná v ľavej srdcovej komore, ktorá podporuje chod srdiečka pomaly starne a je to „len a len“ prístroj, ktorý môže kedykoľvek zlyhať. Hoci je na „čakačke“, musí sa mu zlepšiť zdravotný stav natoľko, aby bol schopný postaviť sa na vlastné nohy aspoň s barlami. Týmto je táto transplantácia podmienená. Starostlivosť je veľmi finančne náročná. Všetky zdravotné, hygienické pomôcky, pravidelné ošetrenie vývodu, ktoré má zo srdca, kontroly v Bratislave, kde chodíme vlastným autom, ktoré kúpil manžel na lízing.

Preto Vás všetkých veľmi pekne prosím o finančnú podporu, nakoľko po konzultácií s odborníkmi by Michalovi pomohli opakované pobyty v rehabilitačnom zariadení ADELI Medical Center v Piešťanoch spolu s asistentkou. Všetkým vopred ďakujem!

Snažím sa môjmu synovi dať to najlepšie a ako každá matka chcem pre neho život.

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!