Sabina Kučeríková

Pomoc potrebujú
  /  20. Februára 2018

Sabinka je milé a usmiate dievčatko, no nemala šťastie ako iné detičky, ktoré sa narodia zdravé. Sabinke deň pred narodením diagnostikovali hydrocefalus. Má veľkú cystu v ľavej polovici mozgu, epilepsiu a atrofiu zrakových nervov. Akýkoľvek pohyb jej robí veľké ťažkosti. Má 4 roky a dokáže sa zatiaľ iba pretočiť z chrbátika na bruško, plaziť a sedí s oporou.

Sabinkin príchod na svet sme očakávali s veľkou radosťou. Deň pred jej narodením nám lekárka na sonografickom vyšetrení povedala, že Sabinka zakrvácala do mozgu a v jej ľavej hemisfére je obrovská cysta. Prvá diagnóza znela hydrocefalus a vraj Sabinka môže žiť len pár hodín po pôrode a bude postihnutá.

Narodilo sa nám nádherné dievčatko, na ktorom na prvý pohľad nebolo nič nezvyčajné. Po vyšetreniach sa však diagnózy potvrdili. Vo svojich 3 mesiacoch bola operovaná na neurochirurgii a v 6. mesiacoch dostala epileptické záchvaty. Rehabilitácie boli preto prerušené, až kým sa jej stav stabilizoval. Sabinkine diagnózy sú hydrocefalus, detská mozgová obrna, epilepsia a atrofia zrakových nervov.

Naše dievčatko v novembri oslávilo 4. narodeniny. Aj napriek opakovaným rehabilitáciám sa jej vývin posúva vpred len veľmi pomaly. Nedokáže zatiaľ rozprávať, štvornožkovať ani behať. Sabinka má svalový hypertonus na končatinách, na bruchu a chrbte má hypotóniu. Teraz je pre ňu veľmi dôležitá intenzívna rehabilitácia. Bez rehabilitácií by sa Sabinka na nôžky nikdy nepostavila. Pravidelne doma cvičíme, ale Sabinka vzhľadom na svoj zdravotný stav potrebuje intenzívne rehabilitácie. Preto sme sa rozhodli ísť do ADELI Medical Centra v Piešťanoch a snažíme sa získať finančné prostriedky na jej liečbu. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhate bojovať za jej zdravie.

Zo srdca ďakujeme!

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!