Sára Koščáková a Ondrej Koščák

Pomoc potrebujú
  /  7. Februára 2019

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrík, sme dvojičky a obaja by sme chceli byť ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú poslúchať.

Už od prvej chvíle na tomto svete sme museli bojovať o život. Prvé dva týždne sme boli v inkubátore napojení na umelé dýchanie a neskôr na podporný kyslík. Potom sme absolvovali množstvo vyšetrení, pri ktorých nám stanovili predbežné diagnózy. Cysty na mozgu a krvácanie do mozgu, apnoické pauzy, rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa nám pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, silné koliky, reflux a dráždivosť.

Tatino a mamička robia čo vládzu, ale sami na to už nestačia, preto by sme Vás chceli poprosiť o pomoc. Mamička nám venuje všetok svoj čas. Chodí s nami ku koníkom, plávať, cvičiť, veľa sa s nami hrá a pomáha nám ako vie, aby nás tie naše neposlušné telíčka začali poslúchať. Tatino musí chodiť do práce, aby nám zabezpečil všetko čo potrebujeme.

Vďaka rôznym nadáciám a dobrým ľudom sme mohli navštíviť rehabilitačné centrum ADELI v Piešťanoch, so mnou Sárkou 6 krát a s Ondríkom už 12 krát.

V ADELI Centre som sa ja Sárka naučila plaziť, štvornožkovať, sedieť, chodiť s prednou oporou a nakoniec aj samostatne chodiť. Moja chôdza však ešte nie je dokonalá, lebo našľapujem na špičky. Príliš tlačím kolienka dozadu a k sebe, tým si poškodzujem jabĺčko, prepínam bruško a moja chrbtica sa poškodzuje.

Môj braček Ondrík mal byť podľa vyjadrení lekárov ležiaci, nevnímať svet okolo seba a mal byť kŕmený cez hadičky a prístroje. Vďaka rehabilitáciám, jeho bojovnosti a chuti žiť sa nám dnes Ondrík dokáže s malou pomocou plaziť, sedieť, sám udržať predmety v ruke a vnímať okolie. Už sa naučil jesť a prežúvať bežnú stravu. Keďže bračekov zdravotný stav je na tom podstatne horšie ako môj, musí na svoj boj vynaložiť viacej úsilia. Tak sa aj my s Ondríkom snažíme ako len vieme, aby sme si plnili naše sny a mohli byť aspoň trošku sebestační.

Chceme Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc pri financovaní rehabilitačných pobytov v ADELI Medical Centre pretože „čím viac toho dáš, tým šťastnejší sa staneš!“

Ďakujeme Sárka a Ondrík

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay. Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. V mene pacientov ďakujeme!