Sára Koščáková a Ondrej Koščák

Dvojičky Sárka a Ondrík už od prvej chvíle na tomto svete museli bojovať o svoj život. Prvé 2 týždne boli v inkubátore napojení na umelé dýchanie a neskôr na podporný kyslík. Potom absolvovali množstvo vyšetrení, pri ktorých im stanovili predbežné diagnózy. Ondrík mal cysty na mozgu a krvácanie, apnoické pauzy a Sárka mala rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, silné koliky, reflux a dráždivosť. Aj napriek všetkým ťažkostiam sa nevzdávame a snažíme sa našim deťom zlepšiť kvalitu života.

Vďaka rôznym nadáciám a dobrým ľudom sme mohli navštíviť rehabilitačné centrum ADELI v Piešťanoch, so Sárkou 4 krát a s Ondríkom už 7 krát.

V ADELI centre sa Sárka naučila plaziť, štvornožkovať, sedieť, chodiť s prednou oporou a nakoniec aj samostatne chodiť. Jej chôdza však ešte nie je dokonalá, lebo našľapuje na špičky.

Ondrík mal byť podľa vyjadrení lekárov ležiaci, nevnímať svet okolo seba a mal byť kŕmený cez hadičky a prístroje. Vďaka rehabilitáciám sa dnes Ondrík dokáže s malou pomocou plaziť, sedieť, sám udržať predmety v ruke a vnímať okolie. Už sa naučil jesť a prežúvať bežnú stravu. Keďže Ondríkov zdravotný stav je na tom podstatne horšie ako Sárkin, musí na svoj boj vynaložiť viacej úsilia. Dôležité je, že napreduje, aj keď pomalším tempom.

Chceme Vás preto v mene Sárky a Ondríka poprosiť o finančnú podporu na rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Ďakujeme za Vašu pomoc.

CHCEM PRISPIEŤ

na pomoc tomuto pacientovi

Poplatky služby CardPay

Vzhľadom na zachovanie transparentnosti financovania a prístupu Nadácie ADELI o darovaní 100% všetkých
finančných prostriedkov na liečbu pacientov, by sme Vás radi upozornili na poplatky, ktoré nám bude banka strhávať
z Vami darovaných financií prostredníctvom služby CardPay.
Cenník služby CardPay.

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Suma sa udáva v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.nadaciaadeli.sk.
V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra banky, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje.
V mene pacientov ďakujeme!